پایگاه خبری تحلیلی آب ایران

آخرین اخبار
سرویس خبری:
کد خبر: 8428
تاریخ: 9 اسفند 1393
ساخت بزرگترین دریاچه مصنوعی استان البرز

ساخت بزرگترین دریاچه مصنوعی استان البرز

عملیات ساخت بزرگترین دریاچه مصنوعی استان البرز با هدف ساماندهی محیط طبیعی رودخانه کرج و ایجاد جاذبه های گردشگری در این منطقه در حال اجراست . به گفته مجری طرح ،عملیات ساخت مرحله نخست این دریاچه ، شامل محوطه سازی ، دریاچه ، کانال سیل بر و دیوار چینی هم اکنون درحال اجرا ست

عملیات ساخت بزرگترین دریاچه مصنوعی استان البرز با هدف ساماندهی محیط طبیعی رودخانه کرج و ایجاد جاذبه های گردشگری در این منطقه در حال اجراست .
به گفته مجری طرح ،عملیات ساخت مرحله نخست این دریاچه ، شامل محوطه سازی ، دریاچه ، کانال سیل بر و دیوار چینی هم اکنون درحال اجرا ست .
امیری افزود: عملیات ساخت دیواره سیل بر با حدود 2 هزار و 100 متر به پایان رسیده و دیواره کناری طرح هم که حائل بین املاک خصوصی مردم و دریاچه است نیز بیش از 90 درصد انجام شده است .
وی با اشاره به پیشرفت 20 درصد ی ساخت کف دریاچه گفت : به دلیل وجود دو معارض تونل در دست حفاری متروی کرج و زمینهای سازمان کشاورزی استان در قسمتهایی از محوطه دریاچه کار ساخت با کندی پیش می رود و در صورت ، توافق در عرض چند ماه کار ساخت کف دریاچه به پایان می رسد .
معاون فنی و عمرانی شهردارکرج هم درباره احداث این طرح بزرگ شهری گفت: این طرح به وسعت15 هکتار در حال اجراست که برای احداث آن از 70 میلیارد توامان بودجه در نظر گرفته شده است .
کمالی زاده افزود: این طرح بیش از 20 درصد پیشرفت ساخت دارد و 12 میلیارد تومان نیز برای آن صرف شده است .
وی گفت : این طرح شامل دریاچه مصنوعی ، فضای سبز ، ایجاد مراکز خرید ، تفریحی وگردشگری است که چشم اندازی بسیار زیبا و دگرگونی بزرگی در شهر کرج به وجود خواهد آورد .
وی گفت : مرحله دوم اجرای این طرح نیز بعد از افتتاح مرحله نخست و در جنوب بزرگراه آغاز می شود .

منبع: واحد مرکزی خبر

QR:ساخت بزرگترین دریاچه مصنوعی استان البرز

هم اکنون می توانید با کمک بارکدخوان گوشی هوشمندتان، این بخش را همراه خود داشته باشید.
برای این کار، برنامه بارکدخوان گوشی تان را اجرا کرده و سپس دوربین گوشی را روی نگاره بارکد خبر بگیرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *