پایگاه خبری تحلیلی آب ایران

آخرین اخبار
سرویس خبری:
کد خبر: 11411
تاریخ: 22 اردیبهشت 1394
احداث تصفیه‌خانه فاضلاب در قالیشویی‌ ها

احداث تصفیه‌خانه فاضلاب در قالیشویی‌ ها

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آب ایران و به نقل از ایسنا، مدیرکل محیط زیست استان البرز گفت: مردم از آب شرب برای شستن قالی استفاده نکنند. حسین محمدی اظهار کرد: محیط زیست استان بر عملکرد قالیشویی ها نظارت دارد و فعالیت‌های آنها را رصد می‌کند. وی خاطرنشان کرد: بازرسان این اداره در صورت مشاهده واحدهای […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آب ایران و به نقل از ایسنا، مدیرکل محیط زیست استان البرز گفت: مردم از آب شرب برای شستن قالی استفاده نکنند.

حسین محمدی اظهار کرد: محیط زیست استان بر عملکرد قالیشویی ها نظارت دارد و فعالیت‌های آنها را رصد می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: بازرسان این اداره در صورت مشاهده واحدهای قالیشویی‌ که به سیستم تصفیه‌خانه مجهز نباشند، به مدیریت واحد تذکر داده می‌شود تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن نسبت به احداث تصفیه خانه اقدام کند.

محمدی افزود: درصورتی که واحدهای مذکور نسبت به تذکرات بی‌توجه باشند از فعالیت‌شان جلوگیری خواهد شد.

وی ادامه داد: آبی که از طریق تصفیه‌خانه‌های قالیشویی‌ها بازچرخانی می‌شود می‌تواند در موارد مختلف از جمله برای آبیاری فضای سبز و یا استفاده مجدد برای شست و شو به کارگرفته شود.

این مسئول یادآور شد: در حال حاضر که با بحران جدی آب مواجه هستیم به هیچ وجه نباید منابع آبی که دراختیار داریم را به هدر دهیم و باید تا جایی که امکان دارد آب‌های مصرفی را تصفیه و در موارد مختلف استفاده کنیم.

محمدی ابراز کرد: اگر قالیشویی‌ها مجهز به تصفیه خانه نباشند پسماندهای حاصل از شستشوی قالی‌ها که دارای مقادیر زیادی مواد شوینده است وارد محیط زیست می‌شود و به مرور خسارات جبران‌ناپذیری را به طبیعت و منابع آبهای زیر زمینی وارد می‌کند.

مدیرکل محیط زیست استان البرز گفت: به مردم توصیه می‌کنیم فرش‌های خود را برای شستشو به قالیشویی‌ها بدهند و خود اقدام به شستن قالی درحیاط خانه‌های خود نکنند؛ چراکه قالیشویی‌ها برای شستن فرش از آب غیر قابل شرب استفاده می‌کنند.

وی درپایان گفت: باید شرایطی برای ساماندهی واحدهای قالیشویی استان از طریق اتحادیه مذکور صورت بگیرد تا عملکرد فعالان این حوزه درچهارچوب مشخص‌تری رصد و پیگیری شود.

منبع : ایسنا 

QR:احداث تصفیه‌خانه فاضلاب در قالیشویی‌ ها

هم اکنون می توانید با کمک بارکدخوان گوشی هوشمندتان، این بخش را همراه خود داشته باشید.
برای این کار، برنامه بارکدخوان گوشی تان را اجرا کرده و سپس دوربین گوشی را روی نگاره بارکد خبر بگیرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *