پایگاه خبری تحلیلی آب ایران

آخرین اخبار
سرویس خبری:
کد خبر: 11369
تاریخ: 21 اردیبهشت 1394
خط آبرسانی کوثر بوشهر قطع می‌شود

خط آبرسانی کوثر بوشهر قطع می‌شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آب ایران یه نقل از تسنیم، مدیرآبرسانی خلیج فارس گفت: خط آبرسانی کوثر که منبع تامین کننده ۶۵ درصد آب آشامیدنی استان بوشهر از ۲۸ اردیبهشت قطع می‌شود. ملک محمد میر در بوشهر با بیان اینکه آب سد کوثر از طریق خطوط انتقال به پنج استان جنوبی کشور منتقل می‌شود […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آب ایران یه نقل از تسنیم، مدیرآبرسانی خلیج فارس گفت: خط آبرسانی کوثر که منبع تامین کننده ۶۵ درصد آب آشامیدنی استان بوشهر از ۲۸ اردیبهشت قطع می‌شود.
ملک محمد میر در بوشهر با بیان اینکه آب سد کوثر از طریق خطوط انتقال به پنج استان جنوبی کشور منتقل می‌شود اظهار داشت: آب خط آبرسانی کوثر به استان‌های بوشهر، فارس، کهکیلویه و بویر احمد، هرمزگان و خوزستان منتقل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه 80 درصد خط آبرسانی کوثر در استان بوشهر قرار دارد بیان کرد: خط آبرسانی کوثر 762کیلومتر طول دارد که بیش از 80 درصد این خط در استان بوشهر قرار دارد.

مدیرآبرسانی خلیج فارس بر مصرف بهینه و صرفه جویی در آب آشامیدنی تاکید کرد و افزود: بخش عمده‌ای از آب آشامیدنی استان بوشهر از خط آبرسانی کوثرو بخش دیگری از استان فارس تامین می‌شود که لازم است مشترکان در مصرف بهینه آب بیشتر تلاش کنند.

میر با بیان اینکه انشعابات غیر مجاز آب منشعب از خط آبرسانی کوثر در استان بوشهر جمع‌آوری می‌شود گفت: متاسفانه برخی افراد سودجو برای آبرسانی غیرمجاز به اراضی کشاورزی و یا باغات خود انشعابات غیرمجاز آب دارند که این افراد باید در کوتاه‌ترین زمان انشعاب خود را قطع کنند در غیر این صورت با آنان برخورد قانونی می‌شود.

مدیرآبرسانی خلیج فارس از تعمیر بدنه سد کوثر در استان کهکیلویه و بویر احمد خبرداد و گفت: شیرآلات بدنه داخل سد کوثر دراستان کهکیلویه و بویراحمد 28 اردیبهشت ماه تعمیر می‌شود که در این خصوص خط آبرسانی کوثر به مدت 24 ساعت قطع می‌شود.

وی با بیان اینکه 48 ساعت زمان تعمیر شیر‌آلات بدنه سد کوثر اعلام شده است گفت: با توجه به اینکه خط آبرسانی کوثر تا 48 ساعت از آب تخلیه می‌شود پس از اتمام تعمیرات مدت زمان پرشدن خطوط انتقال بین 18 تا 24 ساعت زمان می‌برد که لازم است مشترکان آب در استان بوشهر در صرفه جویی آب تلاش کنند.

منبع : خبرگزاری تسنیم 

QR:خط آبرسانی کوثر بوشهر قطع می‌شود

هم اکنون می توانید با کمک بارکدخوان گوشی هوشمندتان، این بخش را همراه خود داشته باشید.
برای این کار، برنامه بارکدخوان گوشی تان را اجرا کرده و سپس دوربین گوشی را روی نگاره بارکد خبر بگیرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *