پایگاه خبری تحلیلی آب ایران

آخرین اخبار
سرویس خبری:
کد خبر: 10928
تاریخ: 15 اردیبهشت 1394
کمبود جدی آب کشاورزی روستاهای دشتی

کمبود جدی آب کشاورزی روستاهای دشتی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آب ایران و به نقل از خبرگزاری مهر، غلامرضا مهرجو ظهر سه‌شنبه در نشست بررسی مسائل و مشکلات حوزه های علمیه شهرستان دشتی اظهار داشت: شهرستان دشتی دارای ۸۰ هزار نفر جمعیت است که از این تعداد ۷۰ درصد آنها در چهار شهر خورموج، کاکی، شنبه و بادوله ساکن هستند. […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آب ایران و به نقل از خبرگزاری مهر، غلامرضا مهرجو ظهر سه‌شنبه در نشست بررسی مسائل و مشکلات حوزه های علمیه شهرستان دشتی اظهار داشت: شهرستان دشتی دارای ۸۰ هزار نفر جمعیت است که از این تعداد ۷۰ درصد آنها در چهار شهر خورموج، کاکی، شنبه و بادوله ساکن هستند.

وی با اشاره به اینکه ۵۰ درصد جمعیت شهرستان در شهر خورموج سکونت دارند، افزود: ۳۰ درصد جمعیت این شهرستان نیز در روستاها هستند که از پراکندگی خاصی برخوردار است و ارائه خدمات با هزینه بالا تمام می شود.

مهرجو بیان کرد: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر میزان برخورداری روستاهای این شهرستان در زمینه زیر ساخت‌ها ۹۸ درصد است.

وی دریا، کشاورزی و معاون را از مزیت‌های این شهرستان عنوان کرد و ادامه داد: ۲۵ درصد معادن استان بوشهر در این شهرستان وجود دارد و هم‌جواری با خلیج فارس و ۶۴ هزار هکتار اراضی کشاورزی شهرستان دشتی را به یک جایگاه مهم در استان تبدیل کرده است.

مهرجو ادامه داد: در بخش کشاورزی از مجموع ۶۴ هزار هکتار اراضی تحت پوشش، ۱۵ هزار هکتار آن آبی است که سه هزار هکتار آن گندم و مابقی نیز کشت محصولات خارج فصل است.

وی به مهمترین چالش این شهرستان در بخش کشاورزی اشاره و تصریح کرد: هم اکنون مهمترین چالشی که در بخش کشاورزی در شهرستان دشتی وجود دارد کمبود آب و افت شدید کیفیت  آب است که باید به کشت های متراکم و کشت گلخانه ای حرکت کنیم و در این راستا نیز کارهای انجام شده ولی هنوز کافی نیست.

منبع: خبرگزاری مهر

QR:کمبود جدی آب کشاورزی روستاهای دشتی

هم اکنون می توانید با کمک بارکدخوان گوشی هوشمندتان، این بخش را همراه خود داشته باشید.
برای این کار، برنامه بارکدخوان گوشی تان را اجرا کرده و سپس دوربین گوشی را روی نگاره بارکد خبر بگیرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *