پایگاه خبری تحلیلی آب ایران

آخرین اخبار
سرویس خبری:
کد خبر: 12975
تاریخ: 29 خرداد 1394
سد بفراجرد خلخال امسال به بهره برداری می‌رسد

سد بفراجرد خلخال امسال به بهره برداری می‌رسد

معاون شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: با تخصیص ۲۰۰ میلیارد ریال سد بفراجرد خلخال تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد. به گزارش “پایگاه خبری تحلیلی آب ایران” و به نقل از خبرگزاری تسنیم، بهروز پورمهر در دیدار با فرماندار شهرستان خلخال اظهار داشت: امسال با توجه به چشم انداز افق که داریم، با اختصاص 200 […]

معاون شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: با تخصیص ۲۰۰ میلیارد ریال سد بفراجرد خلخال تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آب ایران" href="http://www.WaterNews.ir">“پایگاه خبری تحلیلی آب ایران” و به نقل از خبرگزاری تسنیم، بهروز پورمهر در دیدار با فرماندار شهرستان خلخال اظهار داشت: امسال با توجه به چشم انداز افق که داریم، با اختصاص 200 میلیلارد ریال از محل اعتبارات ملی، بهمن ماه امسال سد بفراجرد خلخال آبگیری و به بهره برداری می رسد.

وی تصریح کرد: این سد خاکی که به جهت تامین آب شرب شهرستان خلخال در حال اتمام است که با گنجایش 6.5 میلیون مترمکعب آب و با استفاده از طرح بی او تی برای اولین بار در استان در این شهرستان اجرا می شود که با انتقال 10 کیلومتر خط انتقال به تصفیه خانه این شهرکه در آینده نزدیک ظرف 2 سال به بهره برداری می‌رسد.

پورمهر با اشاره به اینکه سد بفراجرد خلخال 5 برابر هزینه طرح های عمرانی استان است افزود: تخصیص سهم صنعت آب سدهای خلخال در اولویت است و برای راه اندازی و تامین آب شهرک‌های صنعتی به اجرای اینچنین طرح ها نیاز شدید داریم و صنایع با وجود آب به تداوم می انجامد.

معاون اداره کل آبیاری استان در ادامه گفت: 4 سد مهم در خلخال در دست احداث داریم که سد شهید پستی هشجین، سد نیاخرم و سد مجره خلخال که در صورت تامین اعتبار و با هدف تامین آب روستاهای خلخال فعالیت عملیات اجرایی توسط پیمانکار آغاز می‌شود.

بهروز پورمهر اظهار کرد: امسال برای طرح‌های عمرانی اردبیل 4 میلیارد ریال از منابع ملی اختصاص داده شده که به نظر می‌رسد مشارکت بخش خصوصی با سرمایه‌گذاری در حوزه آب استان در پیشرفت سریع و بهره‌برداری کامل طرح‌ها ضروری است.

QR:سد بفراجرد خلخال امسال به بهره برداری می‌رسد

هم اکنون می توانید با کمک بارکدخوان گوشی هوشمندتان، این بخش را همراه خود داشته باشید.
برای این کار، برنامه بارکدخوان گوشی تان را اجرا کرده و سپس دوربین گوشی را روی نگاره بارکد خبر بگیرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *