پایگاه خبری تحلیلی آب ایران

آخرین اخبار
سرویس خبری: آب در کشاورزی
کد خبر: 12997
تاریخ: 29 خرداد 1394
۱۲۷۰ میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های آبیاری تحت فشار در کشور هزینه می‌شود‌

۱۲۷۰ میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های آبیاری تحت فشار در کشور هزینه می‌شود‌

معاون آب، خاک و صنایع وزیر جهاد کشاورزی گفت: ۱۲۷۰ میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های آبیاری تحت فشار در کشور هزینه می‌شود‌. به گزارش “پایگاه خبری تحلیلی آب ایران” و به نقل از خبرگزاری تسنیم، علی مراد اکبری بعد از ظهر امروز در بازدید از اجرای طرح‌های آبیاری تحت فشار در اراضی مغان اظهار داشت: […]

معاون آب، خاک و صنایع وزیر جهاد کشاورزی گفت: ۱۲۷۰ میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های آبیاری تحت فشار در کشور هزینه می‌شود‌.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آب ایران" href="http://www.WaterNews.ir">“پایگاه خبری تحلیلی آب ایران” و به نقل از خبرگزاری تسنیم، علی مراد اکبری بعد از ظهر امروز در بازدید از اجرای طرح‌های آبیاری تحت فشار در اراضی مغان اظهار داشت: برای اجرای برنامه‌های آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی در سال 94 حدود یک هزار و 650 میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده است.

وی افزود: این میزان اعتبار در عرصه‌های آبیاری تحت فشار، تجهیز و نوسازی اراضی، تشکل‌های تولید، عملیات آب و خاک در تشکل‌ها و آبیاری تحت فشار در کشور هزینه می‌شود که امیدواریم بتوانیم با گرفتن تخصصیص حداکثری در این حوزه گام‌های اساسی را برداریم.

اکبری تصریح کرد: از این مبلغ یک هزار و 270 میلیارد تومان برای آبیاری تحت فشار در سطح کشور هزینه می‌شود تا با 85 درصد سهم و کمک دولتی و 15 درصد سهم بخش خصوصی بتوانیم این طرح‌های نوین آبیاری را در سطح کشور اجرای و عملیاتی کرده و از ثمرات آن بهره‌مند شویم.

معاون آب، خاک و صنایع وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اعتبارات اختصاص یافته به استان اردبیل بیان کرد: امسال در استان اردبیل برای پایاب خداآفرین 200 میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده است که امیدواریم با تخصیص این اعتبارات در این پروژه عظیم شاهد کارهای اجرایی و عملیاتی مفید و موثر باشیم.

وی گفت: برای سایر مناطق استان اردبیل نیز حدود 45 میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده  که 23 میلیارد تومان آن برای آبیاری تحت فشار، در حدود 20 میلیارد تومان برای توسعه شبکه‌های فرعی  و مابقی نیز در پروژه‌های تجهیز و نوسازی و توسعه عملیات آب و خاک در تشکل‌ها هزینه می‌شود.

معاون آب، خاک و صنایع وزیر جهاد کشاورزی با تشریح ظرفیت‌های استان اردبیل دربخش آب و خاک اظهار کرد: استان اردبیل یکی از مناطق  و استان‌های دارای ظرفیت‌های بالا در بخش آب و خاک  و اقلیم مناسب بوده که می‌تواند در توسعه بخش کشاورزی نقش بسزایی ایفا کند.

اکبری بیان کرد:‌ منابع آب وخاک بسیار خوب، منابع آب شیرین و اقلیم متناسب با بخش کشاورزی می‌تواند زمینه ساز دو کشت به ویژه در پارس‌آباد شود که این امر در توسعه استان نقس بسزایی خواهد داشت و می‌تواند استان اردبیل را به یکی از قطب‌های مهم کشاورزی در کشور تبدیل کند.

وی گفت: استان اردبیل یکی از استان‌هایی است که با توجه به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بالا در بخش کشاورزی می‌تواند با توسعه و تقویت این بخش قسمت مهمی از نیازهای مواد غذایی کشور را تامین کرده و در مدیریت نظام غذایی کشور نقشی تاثیرگذار داشته باشد.

QR:۱۲۷۰ میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های آبیاری تحت فشار در کشور هزینه می‌شود‌

هم اکنون می توانید با کمک بارکدخوان گوشی هوشمندتان، این بخش را همراه خود داشته باشید.
برای این کار، برنامه بارکدخوان گوشی تان را اجرا کرده و سپس دوربین گوشی را روی نگاره بارکد خبر بگیرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *