پایگاه خبری تحلیلی آب ایران

آخرین اخبار
سرویس خبری:
کد خبر: 13559
تاریخ: 14 تیر 1394
کاهش  ورودی آب استان بوشهر از فارس ۸۰ درصد

کاهش ورودی آب استان بوشهر از فارس ۸۰ درصد

بوشهر – معاون امور عمرانی استاندار بوشهر گفت: ورودی آب استان بوشهر از فارس ۸۰ درصد کاهش یافت. به گزارش “پایگاه خبری تحلیلی آب ایران” به نقل از خبرگزاری مهر، سیدمحمدحسن باستی عصر جمعه در نشست با مسئولان استان بوشهر اظهار داشت: در سال ۹۲ مصرف روزانه آب استان بوشهر به ازای هر نفر ۳۴۰ […]

بوشهر – معاون امور عمرانی استاندار بوشهر گفت: ورودی آب استان بوشهر از فارس ۸۰ درصد کاهش یافت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آب ایران" href="www.waternews.ir">“پایگاه خبری تحلیلی آب ایران” به نقل از خبرگزاری مهر، سیدمحمدحسن باستی عصر جمعه در نشست با مسئولان استان بوشهر اظهار داشت: در سال ۹۲ مصرف روزانه آب استان بوشهر به ازای هر نفر ۳۴۰ لیتر بوده که این رقم به ۲۸۰ لیتر در سال ۹۳ کاهش یافته و در سال جاری ۲۲۰ لیتر و یا حتی ۲۰۰ لیتر خواهد بود.

وی با اشاره به تامین بخش عمده آب استان بوشهر از خارج استان، ادامه داد: تنها پنج درصد از منابع تامین آب استان داخلی هستند و ورودی آب استان از استان فارس به تنهایی با ۸۰ درصد کاهش مواجه شده است.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر با اشاره به مصرف روزانه حدود ۱۵ هزار مترمکعب آب شرب برای فضای سبز در استان، این وضعیت را تاسف بار خواند.

وی گفت: در حال حاضر، استفاده از پساب فاضلاب برای مصارف نگهداری فضای سبز در شهرها و دهکده های گردشگری در دستور کار است که در برخی شهرها از جمله بوشهر، مطالعات آن انجام شده است.

باستی، اطلاع رسانی صحیح در مورد وضعیت آب استان بوشهر را ضروری دانست و ادامه داد: باید زمان دقیق به مردم اطلاع رسانی شود تا مردم در جریان وضعیت آب خود بوده و بتوانند برنامه‌ریزی برای ذخیره آب داشته باشند.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر از ساخت هفت واحد آب شیرین کن ۱۰ هزار مترمکعبی در نقاط مختلف استان بوشهر خبر داد و اضافه کرد: موافقت احداث این آب شیرین‌کن‌ها کسب شده و در سال جاری دو دستگاه آب شیرین‌کن ساخته می‌شود.

منبع: خبرگزاری مهر

QR:کاهش  ورودی آب استان بوشهر از فارس ۸۰ درصد

هم اکنون می توانید با کمک بارکدخوان گوشی هوشمندتان، این بخش را همراه خود داشته باشید.
برای این کار، برنامه بارکدخوان گوشی تان را اجرا کرده و سپس دوربین گوشی را روی نگاره بارکد خبر بگیرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *