پایگاه خبری تحلیلی آب ایران

آخرین اخبار
سرویس خبری: آب
کد خبر: 14671
تاریخ: 3 مرداد 1394
استان همدان 100 درصد منابع آب تجدیدپذیر خود را استفاده می‌کندمدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان:

استان همدان 100 درصد منابع آب تجدیدپذیر خود را استفاده می‌کند

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان گفت: در حال حاضر استان همدان 100 درصد منابع آب تجدیدپذیر خود را استفاده می‌کند و این یک خطر جدی برای آینده است. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آب ایران، مهندس “مرتضی عزالدین” گفت: بر اساس گزارش ایستگاه‌‌های مبنا از اول مهر سال گذشته تا به امروز به طور متوسط […]

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان گفت: در حال حاضر استان همدان 100 درصد منابع آب تجدیدپذیر خود را استفاده می‌کند و این یک خطر جدی برای آینده است.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آب ایران، مهندس “مرتضی عزالدین” گفت: بر اساس گزارش ایستگاه‌‌های مبنا از اول مهر سال گذشته تا به امروز به طور متوسط 305 میلیمتر بارش در همدان اتفاق افتاده است؛ این در حالی است که استان همدان به طور میانگین در مدت زمان مشابه سال آبی گذشته، 386 میلی‌متر بارش را تجربه کرده بود.
وی ادامه داد: بارش‌های سال جاری نسبت به مدت زمان مشابه در سال آبی گذشته 21 درصد و نسبت به دراز مدت 13 درصد کاهش را نشان می‌دهد.
وی تصریح کرد: هم‌اکنون روزانه 972 لیتر در ثانیه برای مصرف شرب و 300 لیتر در ثانیه برای مصرف کشاورزی آب از سد خارج می‌شود.
عزالدین یادآور شد: میزان ورودی آب از دو رودخانه تامین کننده آب سد اکباتان تا به امروز در مجموع 26 میلیون مترمکعب بوده است و حجم ذخیره آب در مخزن سد به 12 میلیون و 200 هزار مترمکعب رسیده است.
وی ادامه داد: این در حالی است که سال گذشته میزان ورودی به سد 31 میلیون مترمکعب بوده است که 17 درصد کاهش را نشان می‌دهد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان گفت: دو رودخانه تامین کننده سد اکباتان فصلی هستند و در زمان بارش و فصول غیرزراعی آب مخزن سد را می‌توانند تامین کنند.
مرتضی عزالدین افزود: استان همدان 100 درصد منابع آب تجدیدپذیر خود را استفاده می‌کند و بخش کشاورزی با مصرف 90 درصد از منابع آبی، بیشترین میزان مصرف آب را در استان به خود اختصاص داده است.

منبع:پاون

 

QR:استان همدان 100 درصد منابع آب تجدیدپذیر خود را استفاده می‌کند

هم اکنون می توانید با کمک بارکدخوان گوشی هوشمندتان، این بخش را همراه خود داشته باشید.
برای این کار، برنامه بارکدخوان گوشی تان را اجرا کرده و سپس دوربین گوشی را روی نگاره بارکد خبر بگیرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *