پایگاه خبری تحلیلی آب ایران

آخرین اخبار
سرویس خبری: آب در کشاورزی
کد خبر: 15505
تاریخ: 26 مرداد 1394
حل بحران آب نباید خللی به تولیدات کشاورزی وارد کندمدیرکل جهاد کشاوزری استان البرز:

حل بحران آب نباید خللی به تولیدات کشاورزی وارد کند

مدیرکل جهاد کشاوزری استان البرز گفت: با توجه به لطمه‌ها و ضربه‌های شدیدی که در عرصه کشاورزی و کاهش یا فقدان منابع آب متحمل شده‌ایم باید به سمت و سویی برویم که آسیب‌ها را به حداقل برسانیم.

مدیرکل جهاد کشاوزری استان البرز گفت: با توجه به لطمه‌ها و ضربه‌های شدیدی که در عرصه کشاورزی و کاهش یا فقدان منابع آب متحمل شده‌ایم باید به سمت و سویی برویم که آسیب‌ها را به حداقل برسانیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آب ایران سیدمجید موسوی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در اتخاذ روش‌ها و سیاست‌های مختلف در بخش کشاورزی باید نهایت دقت و احتیاط را به کار گرفت تا از وارد آمدن خسارات غیرقابل جبران به این بخش جلوگیری شود.

وی افزود: به عنوان مثال در حال حاضر همگان بر بحران آب و کمبود منابع آبی اذعان دارند ولی نباید در راستای حل این مشکل از موضوعات و بحث‌های مهم دیگر غافل شده و باعث بروز مشکلات دیگر شویم.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: همان طور که جبران کمبود آب مشکل است، جبران صدمه‌ها و آسیب‌های وارده به بخش تولیدات کشاورزی نیز غیرقابل جبران خواهد بود.

موسوی ادامه داد: برگشت یک واحد تولیدی در بخش کشاورزی به عرصه تولید در نتیجه کمبود منابع آبی بسیار مشکل خواهد بود، وضعیت منابع آبی ممکن است در اثر بهتر شدن وضعیت بارش‌ها در مدت چند سال بهبود یابد ولی اگر واحد تولیدی در بخش کشاورزی به عنوان یکی از بخش‌های اقتصادی به تعطیلی منجر شود برگشت‌پذیری آن بسیار هزینه‌بر و زمان‌بر خواهد بود.

مدیرکل جهاد کشاورزی البرز در پایان گفت: بخش کشاورزی نقش موثری در اشتغالزایی در کشورمان و به ویژه در استان البرز دارد و نباید در راستای حل بحران آب خللی به تولیدات کشاورزی در حوزه‌های مختلف وارد کرد.

QR:حل بحران آب نباید خللی به تولیدات کشاورزی وارد کند

هم اکنون می توانید با کمک بارکدخوان گوشی هوشمندتان، این بخش را همراه خود داشته باشید.
برای این کار، برنامه بارکدخوان گوشی تان را اجرا کرده و سپس دوربین گوشی را روی نگاره بارکد خبر بگیرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *