پایگاه خبری تحلیلی آب ایران

آخرین اخبار
سرویس خبری: آب و فاضلاب
کد خبر: 16232
تاریخ: 24 شهریور 1394
کاهش برخی مشکلات حوزه آب با  استفاده بهینه از پساب‌معاون بهره‌برداری شرکت آبفای استان البرز:

کاهش برخی مشکلات حوزه آب با استفاده بهینه از پساب‌

معاون بهره‌برداری شرکت آبفای استان البرز گفت: لازم است پساب‌هایی که قابل مصرف هستند، به صورت بهینه مصرف شوند.

معاون بهره‌برداری شرکت آبفای استان البرز گفت: لازم است پساب‌هایی که قابل مصرف هستند، به صورت بهینه مصرف شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آب ایران به نقل از مهر، کامران کارور ظهر دوشنبه در جلسه شورای حفاظت از منابع آب در استانداری البرز افزود: اگر قرار است پساب در بخش‌های مورد نیاز مورد استفاده قرار گیرد، مصرف آن باید به صورت بهینه باشد تا بتواند به کاهش مشکلات موجود کمک کند.

وی ادامه داد: در صورت استفاده بهینه از پساب در بخش‌های مورد نیاز شاهد کاهش برخی مشکلات حوزه آب خواهیم بود که این امر اهمیت فراوانی دارد.

معاون بهره‌برداری آب و فاضلاب استان البرز اظهار کرد: این شرکت تلاش می‌کند تا با کمک منابع عمرانی و جاری به ارتقای فعالیت‌ها و کاستن از مشکلات کمک کند و شاهد بهبود مدیریت منابع آب باشیم.

کارور گفت: اقداماتی در راستای فرهنگسازی برای مصرف بهینه آب با همکاری رسانه‌ها و دستگاه‌ها صورت گرفته اما به نظر می‌رسد تا زمانی که تعرفه مربوطه در سبد خانوار جایگاه قابل توجهی نداشته باشد، شاهد بهینه‌تر شدن مصرف آب نخواهیم بود.

وی افزود: مدیریت منابع آب و حفاظت از این منابع نیازمند اتخاذ راهکارهای اثربخش است که یکی از این راهکارها نصب کنتورهای سالم و هوشمند در موارد مورد نیاز است.

۱۰۰ هکتار زمین برای کمربند سبز تحویل داده نشد

معاون فنی و اجرایی سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری کرج نیز در این جلسه به اهمیت دنبال کردن کمربند سبز اشاره کرد و در این خصوص گفت: قرار بود بعد از اجرای صد هکتار اول، صد هکتار بعدی به ما تحویل داده شود اما این امر صورت نگرفته است.

علی اصغر درویش ادامه داد: مسکن و شهرسازی هنوز صد هکتار بعدی را به ما تحویل نداده که امیدواریم در اسرع وقت به ما تحویل داده شود تا بتوانیم کار را دنبال کنیم.

معاون فنی و اجرایی سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری کرج افزود: کرج این پتانسیل را دارد که دوباره به باغشهر تبدیل شود که این امر باید در برنامه‌ها مد نظر قرار گیرد.

قنات‌های سرگردان استان مورد استفاده بهینه قرار گیرد

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز نیز در این جلسه گفت: لازم است قنات‌های سرگردان استان شناسایی شوند و مورد استفاده بهینه قرار گیرند.

حسین محمدی ادامه داد: استفاده بهینه از منابع آبی اهمیت قابل توجهی در استان البرز دارد که امیدواریم این امر با جدیت دنبال شود.

QR:کاهش برخی مشکلات حوزه آب با  استفاده بهینه از پساب‌

هم اکنون می توانید با کمک بارکدخوان گوشی هوشمندتان، این بخش را همراه خود داشته باشید.
برای این کار، برنامه بارکدخوان گوشی تان را اجرا کرده و سپس دوربین گوشی را روی نگاره بارکد خبر بگیرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *