پایگاه خبری تحلیلی آب ایران

آخرین اخبار
سرویس خبری: منابع آب
کد خبر: 16865
تاریخ: 20 مهر 1394
وضعیت منابع آبی استان بوشهر بحرانی استمدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر:

وضعیت منابع آبی استان بوشهر بحرانی است

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر گفت: وضعیت منابع آبی استان بوشهر بحرانی است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر گفت: وضعیت منابع آبی استان بوشهر بحرانی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آب ایران به نقل از مهر، شاپور رجایی عصر یکشنبه در نشست کارگروه کشاورزی و آب شهرستان دشتستان به کاهش میزان بارندگی‌ها در سال گذشته اشاره کرد و ادامه داد: این کمبود بارش‌ها باعث شد تا منابع آبی نیز با کاهش روبرو شود.

وی وضعیت منابع آبی استان بوشهر را بحرانی توصیف کرد و ادامه داد: باید روش‌های صحیح آبیاری و مدیریت مناسب منابع آبی در دستور کار قرار بگیرد تا بتوانیم از این بحران‌ها عبور کنیم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر با تاکید بر لزوم اصلاح الگوی کشت در استان، اضافه کرد: مدیرتی مطلوب منایع آبی نیازمند مشارکت و همکاری و همراهی همگانی است.

وی افزود: شهرستان دشتستان به عنوان قطب کشاورزی استان بوشهر محسوب می‌شود و این شهرستان نقشی بسیار مهم در تولید محصولات و نیازهای استان و همچنین استان‌های دیگر دارد.

رجایی از اجرای طرح‌های آبیاری تحت فشار در اراضی شهرستان دشتستان خبر داد و بیان کرد: اراضی کشاورزی شبانکاره شهرستان دشتستان که دارای سیستم آبیاری تحت فشار هستند، زیر کشت گندم و جو و کلزا می‌روند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر ادامه داد: سد رئیسعلی دلواری دارای اهمیت بسیار زیادی برای کشاورزی استان بوشهر است که ۱۰۰ میلیون مترمکعب آن قابل برداشت است.

QR:وضعیت منابع آبی استان بوشهر بحرانی است

هم اکنون می توانید با کمک بارکدخوان گوشی هوشمندتان، این بخش را همراه خود داشته باشید.
برای این کار، برنامه بارکدخوان گوشی تان را اجرا کرده و سپس دوربین گوشی را روی نگاره بارکد خبر بگیرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *