پایگاه خبری تحلیلی آب ایران

آخرین اخبار
سرویس خبری: آب
کد خبر: 29347
تاریخ: 15 آبان 1395
طرح تفکیک زباله از مبدأ در سمیرم اجرا می‌شودشهردار سمیرم:

طرح تفکیک زباله از مبدأ در سمیرم اجرا می‌شود

وی در بخشی دیگر از سخنان خود بر لزوم تفکیک زباله از مبدأ تصریح کرد و اذعان نمود: تفکیک و حمل زابله به‌صورت مکانیزه نقشی اثرگذار در مسیر تأمین سلامت شهروندی دارد. این مسئول با بیان اینکه عملیات جمع‌آوری و حمل زباله در سمیرم یک مرتبه در هر هفته انجام می‌شود، اقدامات فعلی در بخش دفن را نیمه‌بهداشتی خواند و تشریح نمود: امسال بیشترین میزان پیک زباله در دهه اول محرم رخ داد.

پایگاه خبری تحلیلی آب ایران: شهردار شهر سمیرم با بیان اینکه وضعیت موجود زباله در سمیرم رضایتبخش نیست، افزود: طرح تفکیک زباله از مبدأ در سمیرم اجرائی می‌شود.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی آب ایران، جلسه کارگروه پسماند شهرستان سمیرم با حضور شهردار جدید شهر سمیرم(محمد لطفی) در اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سمیرم برگزار شد.
در این جلسه محمد لطفی از عملیات انجام شده دو ماه گذشته شهرداری شهر سمیرم در بخش پسماند و ساماندهی زباله در سمیرم خبر داد و گفت: در هر حال مسئولیت ساماندهی زباله بر عهده واحد خدمات شهری شهرداری شهر سمیرم است.
شهردار شهر سمیرم وظیفه کارگروه پسماند شهرستان سمیرم را بازدید مشترک اعضا از محل دفن زباله عنوان کرد و گفت: وضعیت موجود زباله در سمیرم قابل دفاع نیست و شهرداری شهر سمیرم نیز از همه نارسائی‌های این بخش ناخرسند است.
محمد لطفی افزود: رسالت کارگروه پسماند شهرستان سمیرم، اقدام گروهی در حوزه محیط زیست است و لازم است در این زمینه از محیط زیست به عنوان یک امانت خداوندی پاسداری کند و این امر مهم را به آیندگان تحویل دهد.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود بر لزوم تفکیک زباله از مبدأ تصریح کرد و اذعان نمود: تفکیک و حمل زابله به‌صورت مکانیزه نقشی اثرگذار در مسیر تأمین سلامت شهروندی دارد.
این مسئول با بیان اینکه عملیات جمع‌آوری و حمل زباله در سمیرم یک مرتبه در هر هفته انجام می‌شود، اقدامات فعلی در بخش دفن را نیمه‌بهداشتی خواند و تشریح نمود: امسال بیشترین میزان پیک زباله در دهه اول محرم رخ داد.
لطفی در ادامه از قرار نداشتن سمیرم در مرحله پیک زباله سخن گفت و خاطر نشان ساخت: در حال حاضر سمیرم در مرحله‌ای توجه به زباله را در دستور اقدام قرار داده است که به واسطه سدی هوا، آفات دوره گرما متوجه آب وهوای سمیرم نیست.
شهردار شهر سمیرم تأکید کرد: وظیفه اصلی مسئولین بخش زباله، اقدامات زیرساختی است. این مسولین موظف هستند با بهره‌گیری از همه توان خود نسبت به تهیه طرح جامع پسماند، تهیه و اجرا طرح تفکیک را در دستور کار قرار دهند.
وی وضعیت موجود زباله سمیرم را نامطلوب توصیف کرد و متذکر شد: در طول چندین سال گذشته تا اکنون جایگاه دفن زباله در مسیر باد غالب شهرستان سمیرم واقع شده است و در حال حاضر تعدادی بیشتر از کشاورزان ساکن جایگاه دفن زباله مسبت به تبعات حاصل از زباله گلایه دارند.
محمد لطفی طرح جامع شهری را فرصتی گرانبها برای پرداختن به معضلات حاصل از جایگاه دفن زابله توصیف کرد و تشریح نمود: در صورت امکان بهتر است موضوع زباله و ساماندهی پسماند در طرح جامع شهری بررسی و ارائه راهکار شود.
وی همچنین بر نقش اثرگذار طرح جامع شهری در بخش ساماندهی واحد کشتارگاهی سمیرم و بازار میوه و تره‌بار اشاره کرد و اظهار داشت: همچنین این طرح محل خوبی برای بررسی موضوع مشاغل مزاحم شهری است.
شهردار شهر سمیرم در سخنان خود شهرداری‌ها، دهیاری‌ها، بخشداری‌ها،سرمایه‌گذاران، سرمایه‌داران، فرمانداری و مردم را از جمله ملزومات مدیریت موفق بر مدیریت شهری قلمداد کرد و خاطر نشان ساخت: تنها به واسطه این اقدام مشترک است که ارزش سرمایه‌گذاری را با حجم بیشتر کار امکان‌ذیر می‌کند.
محمد لطفی از آمادگی شهرداری شهر سمیرم برای واگذاری بخش زباله به بخش خصوصی خبر داد و پیشنهاد داد: تعیین تکلیف زباله‌های عفونی بیمارستانی و مطب‌های شهرستان سمیرم در دستور کار باشد، چرا که این عمل نقشی اثرگذار برای تأمین سلامت محیط انسانی و حیوانی دارد.
مدینه صابری/خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی آب ایران

QR:طرح تفکیک زباله از مبدأ در سمیرم اجرا می‌شود

هم اکنون می توانید با کمک بارکدخوان گوشی هوشمندتان، این بخش را همراه خود داشته باشید.
برای این کار، برنامه بارکدخوان گوشی تان را اجرا کرده و سپس دوربین گوشی را روی نگاره بارکد خبر بگیرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *