پایگاه خبری تحلیلی آب ایران

آخرین اخبار
سرویس خبری: آب
کد خبر: 30321
تاریخ: 20 آذر 1395
ساماندهی فاضلاب کرمانشاه معطل تامین اعتبار

ساماندهی فاضلاب کرمانشاه معطل تامین اعتبار

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان كرمانشاه گفت: برای ساماندهی فاضلاب شهر کرمانشاه 75 میلیارد توان اعتبار نیاز هست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه، مهندس علیرضا تخت شاهی می گوید: برای برای ساماندهی فاضلاب شهر کرمانشاه 78 تا 80 میلیارد تومان اعتبار نیاز است .

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان افزود: برای اجرای شبکه فاضلاب باید 25 کیلومتر لوله گذاری در شهر انجام شود و برای این کار نیازمند اعتبار قابل توجهی است .

وی گفت: اکنون حدود 100هزار متر مکعب فاضلاب در نقاط مختلف شهر روان است که برای جدا سازی آن به اعتبار نیاز داریم .

مهندس تخت شاهی با بیان این که بخشی ازاین فاضلاب مربوط به رودخانه آبشوران است،اضافه می کند: قرار است درقالب ساماندهی رودخانه آبشوران، جداسازی فاضلاب از این رودخانه صورت گیرد.

مهندس نیک کردار معاون امور عمرانی استانداری کرمانشاه، معضل فاضلاب کرمانشاه را معضلی قدیمی می داند که مدت هاست کرمانشاه را درگیر کرده است وباید حل شود.

مجتبی نیک کردار ادامه می دهد: ساماندهی فاضلاب کرمانشاه حدود 80 میلیارد تومان اعتبار می خواهد .اخیرا در ادامه مصوبات سفرمقام معظم رهبری به استان 13 میلیارد تومان برای ساماندهی فاضلاب در نظر گرفته شده است که می تواند تحرک خوبی در بهبود وضع فاضلاب شهرایجاد کند.

وی می افزاید: همچنین 4میلیارد تومان نیز برای ساماندهی آبشوران از همین محل در نظر گرفته شده که در مجموع رقم 17 میلیارد تومان برای ساماندهی فاضلاب شهر اختصاص می یابد.

به گفته این مقام مسئول، خود مسئولان شرکت آب وفاضلاب وآب منطقه ای باید با جدیت پیگیر تخصیص این اعتبارباشند تا بتوانیم هرچه سریعتر شاهد تسریع در روند ساماندهی فاضلاب شهر کرمانشاه باشیم .

اعتباری که تخصیص نیافت

نیک کردار از سهم 5/7 میلیارد تومانی آبشوران در بودجه 95 نیز یاد می کند که تاکنون هیچ تخصیصی نداشته است.وی افزود: باید پیگیری جدی برای تخصیص این اعتبارصورت گیرد تا بتوان کار ساماندهی رودخانه آبشوران را نیز با جدیت پیش برد.

سفردکترنوبخت امکانی برای جذب اعتبار بیشتر

استاندار کرمانشاه برلزوم تسریع در ساماندهی رودخانه آبشوران وهمچنین فاضلاب شهر کرمانشاه تاکید دارد.

دکتر رازانی با بیان اینکه باید رقم دقیق اعتبار مورد نیاز برای ساماندهی آبشوران وجداسازی فاضلاب از آن مشخص شود، می گوید: اخیرا درسفری که نمایندگان مقام معظم رهبری به استان داشتند اعتبارخوبی برای امسال درنظرگرفته شد که تخصیص صددرصدی خواهد داشت. به گفته وی از این اعتبار حدود 17 میلیارد تومان برای ساماندهی فاضلاب شهر کرمانشاه در نظر گرفته شده است که 4 میلیارد تومان آن برای ساماندهی آبشوران است. استاندار کرمانشاه همچنین از اعتبار 75 میلیارد تومانی مورد نیاز برای ساماندهی فاضلاب و جدا سازی فاضلاب از رودخانه آبشوران یاد می کند ومی افزاید:به زودی آقای نوبخت به استان سفر خواهد کرد و در این سفر برای تامین اعتبار مورد نیاز برای ساماندهی فاضلاب شهر کرمانشاه تلاش خواهیم کرد.

برنامه های شرکت آب و فاضلاب استان در سالجاری

مدیر روابط عمومی شرکت آب وفاضلاب استان با اشاره به برنامه های این شرکت برای فاضلاب کرمانشاه تا پایان سالجاری می گوید: در صورت تامین اعتبار کار لوله گذاری در سطح شهر کرمانشاه برمبنای تعهداتی که تعریف شده است اجرا می شود از جمله بافت فرسوده محل های که نیاز به اجرای فاضلاب دارد مانند شریعتی، جعفر آباد، دولت آباد، شاطر آباد و نقاط مختلف دیگری و همچنین شهرک های اقماری که از اولویت بیشتری برخوردار هستند .

علی حسین مرادی می افزاید: علاوه بر انجام لوله گذاری فاضلاب، تصفیه خانه فاضلاب شهر کرمانشاه نیز دردست پیگیری است که هر زمان که اعتبار برای آن تخصیص داده شود عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد .وی بیان می کند اعتبار تصفیه خانه فاضلاب از طریق وام بانک توسعه اسلامی قرار است تامین شود می گوید: همه مراحل قانونی را انجام داده ایم و منتظر تامین اعتبار هستیم وهرگاه اختصاص اعتبار صورت گیرد، کار را عملیاتی خواهیم کرد.

QR:ساماندهی فاضلاب کرمانشاه معطل تامین اعتبار

هم اکنون می توانید با کمک بارکدخوان گوشی هوشمندتان، این بخش را همراه خود داشته باشید.
برای این کار، برنامه بارکدخوان گوشی تان را اجرا کرده و سپس دوربین گوشی را روی نگاره بارکد خبر بگیرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *