پایگاه خبری تحلیلی آب ایران

آخرین اخبار
سرویس خبری: آب
کد خبر: 30774
تاریخ: 11 دی 1395
تفاهم نامه همکاری ما بین شرکت آب منطقه ای اردبیل و دانشگاه آزاد واحد اردبیل منعقد شد

تفاهم نامه همکاری ما بین شرکت آب منطقه ای اردبیل و دانشگاه آزاد واحد اردبیل منعقد شد

مهندس سلیمان زاده: ترکیب علم و عمل می تواند راهگشای مشکلات بخش آب باشد.

پایگاه خبری تحلیلی آب ایران: با حضور مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل جلسه عقد تفاهم نامه همکاری ما بین شرکت آب منطقه ای اردبیل و دانشگاه آزاد واحد اردبیل برگزار شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل در این جلسه با اشاره به چالش اساسی بخش آب در کشور و به تبع آن در استان اظهار داشت: ترکیب علم و عمل می تواند راهگشای مشکلات بخش آب باشد.

مهندس اصغر سلیمان زاده تصریح کرد: در سالهای گذشته بخش قابل توجهی از آبهای تجدیدپذیر کشور در غفلت همگان مصرف شده است و در حال حاضر آب های استراتژیک و زیرزمینی را با مشکل مواجه ساخته است.

وی با اشاره به برداشت های بی رویه منابع آب در سالیان گذشته عنوان کرد: مراکز علمی و دانشگاهی می توانند با ارائه نقطه نظرات و مقالات علمی خود بار سنگین چالش بخش آب کشور را بر دوش بگیرند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل بهره گیری از پتانسیل علمی مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی را از ضروریات دانست و گفت: با امضای این تفاهم نامه، بخش پژوهشی و تحقیقاتی طرفین، زمینه برطرف کردن چالش های بخش آب را فراهم خواهند کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل نیز در این جلسه استفاده از تجربیات کارشناسان و مهندسین بخش آب در رشته های مرتبط از جمله مهندسی آب، عمران، شیمی، محیط زیست و … را ضروری ذکر کرد.

دکتر علی شامل اظهار داشت: بخش آزمایشگاهی دانشگاه آزاد استان بعنوان نماینده امکانات آزمایشگاهی دانشگاههای آزاد سراسر کشور  با تجهیزات بروز آماده همکاری با کلیه دستگاههای اجرایی استان از جمله بخش آب می باشد.

وی از برگزاری نشست مشترک اساتید و کارشناسان و مهندسان بخش آب استان در آینده نزدیک خبر داد و گفت: در این نشست سعی خواهیم کرد تا از نظرات و دغدغه های مهندسین حوزه آب استان در تعریف اولویت های تحقیقاتی بهره گیریم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل ضمن اعلام آمادگی برای اجرایی نمودن دستاوردهای طرح های تحقیقاتی، پروژه ها و پایان نامه های دانشجویی با موضوع حل مشکلات چالش آب را از دیگر کارکرد مثبت این تفاهم نامه ذکر کرد و گفت: این کار در رشته های مرتبط با بخش آب خواهد توانست بخش عظیمی از تنگناها و چالش های موجود را حل نماید.

در پایان این جلسه مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل تفاهم نامه همکاری 3 ساله در 9 ماده را امضا نمودند.

QR:تفاهم نامه همکاری ما بین شرکت آب منطقه ای اردبیل و دانشگاه آزاد واحد اردبیل منعقد شد

هم اکنون می توانید با کمک بارکدخوان گوشی هوشمندتان، این بخش را همراه خود داشته باشید.
برای این کار، برنامه بارکدخوان گوشی تان را اجرا کرده و سپس دوربین گوشی را روی نگاره بارکد خبر بگیرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *