پایگاه خبری تحلیلی آب ایران

آخرین اخبار
سرویس خبری: آب
کد خبر: 30909
تاریخ: 19 دی 1395
حال و روز آب در فارس اصلاً خوب نیست

حال و روز آب در فارس اصلاً خوب نیست

جلسه بررسی راهکارهای تأمین آب شرب استان به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس در شرکت آب منطقه ای فارس برگزار شد.

پایگاه خبری تحلیلی آب ایران: جلسه بررسی راهکارهای تأمین آب شرب استان به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس در شرکت آب منطقه ای فارس برگزار شد.

مهندس خلیل رضاییان در این جلسه اشاره کرد: چند استان کشور به شدت درگیر خشکسالی هستند که فارس از همه آنها وضع بدتری دارد و براساس آمار هواشناسی میانگین کشور 56 درصد کاهش نشان می دهد اما فارس با کاهش 85 درصدی بارش روبرو است.

معاون استاندار به وضعیت آب در سدهای فارس اشاره کرد و گفت: در حال حاضر در هفت سد فارس 167 میلیون مترمکعب آب قابل مصرف وجود دارد که تنها 7 درصد ظرفیت قابل مصرف این هفت سد است؛ و این مقدار هم فقط در یکی از سدهای استان قرار دارد و 6 سد دیگر استان یا ظرفیت آب قابل استفاده آنها صفر است یا منفی که از جمله آنها سد درودزن به عنوان تأمین کننده آب شرب کلانشهر شیراز و دومین شهر استان مرودشت، در حال حاضر 43 میلیون مترمکعب منفی است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری از پتروشیمی مرودشت خواست برای جایگزین پساب تصفیه شده مرودشت به جای بخشی از آب مصرفی این صنعت از سد درودزن سریعاً اقدام نمایند تا آن بخش آب که از این روند آزاد می گردد برای شرب مرودشت و شیراز صرف شود.

رضاییان از مدیران عامل آب و آب و فاضلاب استان خواست که سریعاً نسبت به شناسایی انشعابات مسیر آبرسانی به شیراز و مرودشت از سد درودزن اقدام و برای تعیین تکلیف به استانداری فارس ارسال نمایند. وی همچنین به مدیران شرکتهای آبفا در استان تأکید کرد که به جهت جلوگیری از ایجاد کمبود آب شرب با مشترکین پر مصرف برخورد شود.

معاون استاندار تأکید کرد در شهرهایی که در مرحله بحران و یا خطر هستند با هماهنگی شهرداریها نسبت به ساماندهی آب مصرفی فضای سبز شهرها اقدامات مناسب انجام شود.

مدیران عامل شرکتهای آب و آبفا نیز از اقدامات و تمهیدات خود برای کاهش تنش در بخش آب استان گزارش لازم ارائه نمودند.

 

QR:حال و روز آب در فارس اصلاً خوب نیست

هم اکنون می توانید با کمک بارکدخوان گوشی هوشمندتان، این بخش را همراه خود داشته باشید.
برای این کار، برنامه بارکدخوان گوشی تان را اجرا کرده و سپس دوربین گوشی را روی نگاره بارکد خبر بگیرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *